Turnaj STARŠÍ ŽÁKYNĚ (1.koš BÍLÉ) 6.kolo, 9.12.2017, SH ZŠ Kunratice

publikováno 11.12.2017 (aktualizováno 14.01.2018)

Autor: Soňa MANDÍKOVÁ

POSLEDNÍ TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKYŇ V TOMTO ROCE

FbŠ Bohemians bílé x FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue 9:1 (5:1; 4:0)

Florbalová akademie Mladá Boleslav x FbŠ Bohemians bílé 1:5 (0:5; 1:0)

TIGERS FK Jižní Město x FbŠ Bohemians bílé  1:3 (0:1; 1:2)

Máme tu 9. 12. 2017 – poslední turnaj starších žákyň v tomto roce.  Sešli jsme se v plném počtu v hale v Kunraticích – co v plném počtu – máme tu posilu, brankářku z Black Angels,  Anetu Fryčovou. Je to její premiéra v dresu Bohemians a my pevně věřili, že bude úspěšná. A byla. Další výjimkou je, že Anička Rozvaldička nesedí na střídačce s hokejkou v ruce, ale mezi diváky s poraněným kotníkem – brzy se uzdrav!

1.zápas: Bohemians  x Florbal Chodov blue

Aneta v bráně, Eliška Koželuhová – další brankářka našeho týmu, vzala do ruky hokejku a šla do hry. Tento zápas se odehrával většinou na polovičce Chodova – výsledek tomu svědčí - 9:1. Holky měly nahráno, a tak mohly díky strategii trenéra Dana Krátkého měnit posty a zjistit, jak se hraje - útočnici v obraně  a obráceně. V tomto zápase stojí za zmínku hattrick Andy Bukvajové.

2. zápas: Bohemians x  Florbalová akademie Mladá Boleslav

Druhý zápas a zase protihráčky v modrém.  Hned  1. polovinu se holky rozjely a stav byl 5:0. Dnes na hattricky, to vypadá, máme štěstí - tentokrát hráčka číslo 55 – Emilie Skalíková. Druhou polovinu jsme, jak se zdá, vypustili a pro nás zůstala bez gólu – Boleslav jeden přidala – konečný stav 5:1 pro Bohemians . A  je to jasné, kdo nás čeká ve finále.

Finálový zápas: Bohemians x Tigers FK Jižní Město

Je to klasický soupeř ve finále – jen jednou se stalo, že se s ním holky nepotkaly. Vždy tu jde o rychlý, akční a někdy až moc tvrdý florbal. Tady dát  někdo hattrick, tak to je snad na medaili. Ale holky do toho šly se ctí a vervou.  Je pravda, že si o přestávce mezi polovinami musely zopakovat heslo:  "Jsme na turnaji dětí, je to jen hra, rozhodčí jsou lidé a toto není Superfinále."  A možná i to je dopravilo do cíle s vítězstvím. Zasloužily si ho – měly to jen tak tak, vyhrávaly pouze o gól, ale dloubák do prázdné vše stvrdil a holky vyhrály 3:1.

Rodiče se zde sešli v hojném počtu.Tady už je to takový rituál a mohli tak potleskem poděkovat holkám za krásné sportovní zážitky.

Užijte si vánoční svátky a v roce 2018 se těšíme na další krásné a férové zápasy.(G)